Hvad med en Links side til jeres brugere

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

Rahbek-Fisk — 2. december 2008, 22:51

Jeg kan se at i har en god Links side, men den ser ud til kun at gælde de lidt mere professionelle sider.

Jeg kan se at der er mange brugere som har links i deres "hilsen", mange af dem er rigtig gode. Kunne det ikke være sjovt at lave en side hvor hver enkelt bruger kan sætte links ind til deres hjemmeside med en lille beskrivelse til.

Villads — 2. december 2008, 23:25

Tænkerdu på noget i denne retning?
http://akvariesiden.akvariefisk.dk/links/

Rahbek-Fisk — 3. december 2008, 00:13

Ja noget i den retning, men den side du henviser til er den som jeg mener er den proffesionelle. En lignende side til de enkelte brugers links, Den behøver ikke være så specifik opdelt.

På et tidspunkt var der en tråd om MTB cykling, der kunne jo være en af brugerne af denne side som havde en hjemmeside om lige dette emne.

f.eks.

Mister X har en hjemmeside om Maller og en om MTB, så kunne de jo godt være på siden begge 2 , hvor han lige beskriver hvad siderne indeholder.

Jeg savner f.eks. et Liink til Ullits hjemmeside. En side som jeg af og til er inde og kigge på, og hver gang skal jeg ind under plante debbaten for at finde den.

jery — 3. december 2008, 00:15

#3: det er da meget lettere at søge ham i brugerlisten.

Villads — 3. december 2008, 00:37

Nå OK men Ullits kan du da bare lægge ind i dine foretrukne,så er den sag løst.
Jeg har da min egen linkssamling i foretrukne.

Rahbek-Fisk — 3. december 2008, 09:59

#4: Ja, hvis man er god til at huske navne, men jeg er pinlig dårlig til at huske navne. 🙁

#5: Det er rigtigt, men jeg har kun de sider inde som jeg bruger rigtig meget, ellers vil den jo blive lige så lang som der er tråde på dette forum.

Det er jo kun for at få en oversigt over de forskellige brugers hjemmesider. Jeg synes det er sjovt at se andres sider og interesser. På den måde kan man komme til at kende brugerne lidt bedre.

Villads — 3. december 2008, 15:58

Mine foretrukne er længere end de fleste tråde,men med alle lagt i de rigtige mapper går det fint.

Kviller — 3. december 2008, 19:03

Lige Jørns hjemmeside vil jeg mene hører til under links, da der jo er en del akvarie relateret, men personligt syntes jeg ikke at l inks om f.eks. MTB hører hjemme på en akvarie side. 😉

KimJ — 3. december 2008, 19:52

Hvis der ikke er en eller anden orden på de links, vil de da være endnu vanskeligere at finde, end navnet på brugeren?
Hvis siden er akvarierelateret, kan man vel bare få den lagt på den eksisterende liste over links?

Rahbek-Fisk — 5. december 2008, 11:46

Jeg kan se at mit bud på et tiltag ikke er det store hit.

Det er så accepteret. Jeg takker for de indlæg og meninger som trod alt er kommet.

Ullits — 5. december 2008, 17:10

Nu er jeg jo så "heldig" at have "rang" af admin... men kan en bruger ikke selv oprette ny links eller er det forbeholdt admins..
jeg synes nu ikke at jeg sådan selv vil gå ind og oprette link til min egen hjemmeside... men jeg er da glad for at der er nogen der finder den anvendelig...

rozzzna — 5. december 2008, 17:13

#11 brugere kan tilføje links, men de kan ikke ses før en dmin har godkendt dem 😉 jeg kiggede lige på linkslisten den anden dag og godkendte et par stykker der ikke var blevet godkendt endnu..

Ullits — 5. december 2008, 17:25

jamen så kan du jo bare selv oprette den Klaus.... 😉

Rahbek-Fisk — 6. december 2008, 12:12

Hej Ullits - Jeg har nu indsendt din hjemmeside til godkendelse af Admin. Håber de godtager den. 😎

Jeg har sat link ind til din side fra min hjemmeside, håber det er i orden.

Ullits — 6. december 2008, 12:50

Det er bare helt iorden Klaus... ja, nu må vi jo se om nogen forbarmer sig over dit link;)

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.