Jubii sygdomsfri og nu med ynglende fisk:o)
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
snoopyzrainbow — 5. november 2008, 08:34
Og igår da jeg sku slukke i akvariet var det dette syn der mødte mig
Hvis nogen sku være i tvivl pga.manglende lys og skarphed,så er det min blå acara hun der vogter en hulens masse æg:D:D
Så det lysner langt om længe
Øland — 5. november 2008, 09:26
lillian53 — 5. november 2008, 09:28
snoopyzrainbow — 5. november 2008, 09:40
Ska jeg forresten være forsigtig med vandskift nu eller? For sku egenligt ha skiftet vand idag(der sku faktisk oz ha været lidt flere huler i,men det må vente) vil jo ikke forstyrre dem mere end højst nødvendigt..
jery — 5. november 2008, 10:21
snoopyzrainbow — 5. november 2008, 10:24
tetracrusta — 5. november 2008, 10:26
prøv at stikke hånd hen omkring æggene og se hvad de gør hehe 😀
snoopyzrainbow — 5. november 2008, 10:43
snoopyzrainbow — 9. november 2008, 13:27
Hvornår kan jeg forvente de leger igen? De har ikke smidt farverne/yngledragten endnu og hunnens ægrør er stadig hævet..
Kviller — 9. november 2008, 14:44
snoopyzrainbow — 9. november 2008, 15:02
snoopyzrainbow — 15. november 2008, 23:13
Det var ikke meningen de sku bruge bladene til at yngle på,de var sån set til mine bujurquina vittata(som iøvrigt ikke har vist den mindste interesse for dem)..men hva,så blir de da brugt:D:D Er lige ved at uploade videoen,tager sin tid*doh*
snoopyzrainbow — 16. november 2008, 00:30
Videoen indlæses først fra YouTube, når du klikker. Så modtager YouTube din IP-adresse. Åbn hos YouTube i stedet.
Og så kan jeg ellers fortælle at der er godt gang i yngleriet herhjemme..
Mine malawier er gået helt amok..først fik min flavus skuffe(skuffen ska aflives,det er kryds) så en golden sp,og nu her efter vandskifte,har det været en regulær legeplads:DBåde goldens og crabro leger,og det har min ps.zebra,samt mine afra oz forsøgt på..spændende at se om der kommer flere skuffer:D:D
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.