Lidt reklame for en sidesponsor

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

jery — 22. august 2008, 18:02

Kommer lige fra Cichlidecentret - og deres planter er XXXL og fantastisk flotte.
Købte lige et par Echinodorus, 1 Ozelot "green" og 1 Rosé á kr. 119.
(Og nej, jeg har ingen aktier i biksen, er ikke ansat eller befreundet).
http://akvariesiden.akvariefisk.dk/market/show/?ID=11463

Alexander — 22. august 2008, 18:04

må man godt reklamere i trådene?

Luna — 22. august 2008, 18:21

Fint nok Jette. Så dem, sidst jeg var der.... De er nemlig flotte.

#2 Håber da, vi må hjælpe hinanden med de gode tilbud.... Ellers synes jeg nok, det er ved at blive for stramt herinde.

jery — 22. august 2008, 18:21

#2: jeg sørger netop for at tydeliggøre, at jeg ikke har nogen økonomiske eller andre interesser i butikken.
Planterne er simpelthen så flotte til prisen, at jeg ville gøre sidens brugere opmærksomme på det gode tilbud.

DaTankBully — 22. august 2008, 19:12

Lad nu være med at koncentrer jer så meget om nogen reklamere eller skriver noget man ikke må. Der er ingen grund til at alle render rundt og er netbetjente og fluekneppere. Come on!!!

Hvad angår planter fra Tropica så er de absolut markedets bedste planter, hvert fald af de grossister jeg har haft planter fra.

Ullits — 22. august 2008, 23:15

Hvilket belæg har du for den udtalelse?

DaTankBully — 23. august 2008, 00:27

Úllits: Var den besked ment til mit indlæg, eller?

Hugo — 23. august 2008, 08:52

[citat]Úllits: Var den besked ment til mit indlæg, eller?[/citat]

Jeg tror at det er dit indlæg som Ullits mener ja!
Jeg vil også gerne vide noget om baggrunden for det:)

KimJ — 23. august 2008, 10:08

#1-8
Jeg tror de fleste allerede nu kan se, hvorfor den slags debatter er bedst at undgå.......

Der er iøvrigt intet nyt i det #1 skriver, da de omtalte planter er en del af CC`s faste sortiment. Alle mine sværdplanter (udover de nævnte, har jeg også nogle varianter der hedder "Rubin", "Red special", "X barthii", og "Ozelot") kommer derfra, og er, efter indkøringsfasen hvor de lige skal af med ovenvands-bladene, meget flotte. Om de er bedre end det der kommer andre steder fra, skal jeg ikke kunne sige. Personligt kunne jeg godt tænke mig, at der var nogen der markedsførte de oprindelige arter. Der er ikke meget sjov ved at forsøge at skabe en naturlig biotop, med kulturplanter*skeptisk*

jery — 23. august 2008, 10:36

#9: jeg har ikke den fjerneste idé, om Tropicas planter er bedre end andre - jeg har planter mange steder fra. Disse var bare ualmindeligt flotte og store og til en rimelig pris.
Jeg beder om at få låst tråden.

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.