BTN basalt moduler?

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

chris2500dk — 5. juni 2008, 16:14

Er der nogle der har billeder af BTN modulerne i "basalt" finish? Jeg kan se at bla. Cichlidecentret sælger dem, men jeg kan ikke finde nogle billeder af hvordan de ser ud.

FinnB — 5. juni 2008, 16:20

http://www.unimati.biz/product.asp?product=127&sub=3&page=1

chris2500dk — 5. juni 2008, 16:25

Ah ok, så der er stadig kun de to farver. På Cichlidecentrets hjemmeside så det ud som om at der var kommet en tredje farve.

Takker 🙂

Unimati — 5. juni 2008, 18:19

Nope. Der er 3 farver.

Kalk og basalt/gneiss som vi kender dem, og så er der de helt røde, som skulle matche Slimlinen perfekt. Dem har jeg dog ikke selv set endnu, men CC har dem i sit sortiment.

KimJ — 5. juni 2008, 18:33

#4
Vil det sige, at de moduler jeg i sin tid købte som "Faksekalk", nu hedder "Basalt"?

Unimati — 5. juni 2008, 20:16

Faksekalk er stadigvæk faksekalk, og basalt/gneiss er de rød/grå. Hvad de "nye" røde hedder, er jeg dig svar skyldig, da jeg ikke har set betegnelsen på dem hos grossisterne endnu. Nu er jeg ikke den store stennørd, men gneiss er vel rød, så skal vi ikke bare kalde dem Gneiss moduler? 😀

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.