Synodontis perticola sammen med sandsild, går det??
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
AndersB — 22. december 2007, 21:05
Jeg har lige anskaffet mig 5 Kilesaer - og en lille flok cyprichromis leptosoma og det er jo fede fisk.
Men nu har jeg mulighed for at købe 8 synodontis petricola, men spørgsmålet er om de vil skabe for meget uro i akvariet og dermed stresse de andre rolige fisk ??
mvh
Anders
Bruger #510468 — 22. december 2007, 22:02
Det er en rigtig god idé med maller i akvariet , idet de fjerner de foderrester der sætter sig mellem sten mm, så jeg forstår godt, at du vil have dem.
jeg vil turde prøve det (hvis akvariet er over 325). Vel at mærke hvis du har partier med sten langs sider og baggrund som mallerne ville holde sig til og et åbent sandparti til kilesaerne.
God fornøjelse og glædelig jul
AndersB — 23. december 2007, 20:18
Er der andre som har en mening om maller sammen med Kilesaer??
julehilsner
Anders
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.