Er det normalt?
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
Koralfisken — 26. marts 2005, 12:59
Min perlegurami bygger i øjeblikket skumrede, og er da også flot rød på buen(vedlægger billede) ,men den går altså i stykker om natten, og nogen gange om dagen-er det normalt?
Han vil heller ikke lade hunnen komme hen(han har trods alt været igang i 5 dage nu)
Jeg har prøvet at mine guramier lavede skumrede før, men der opgav min dværggurami han, og jeg er meget bange for at ham her også vil gøre det... Er der nogen der kan sige noget om at der stadig kan blive noget ud af det? Eller nogen der har haft samme problem?
Håber i vil hjælpe mig!
De bedste hilsener Mathias
gibson — 26. marts 2005, 13:10
De bedste hilsner
Karl-Henrik Arendt
Koralfisken — 26. marts 2005, 13:13
De bedste hilsner
Mathias
gibson — 26. marts 2005, 13:14
De bedste hilsner
Karl-Henrik Arendt
Koralfisken — 26. marts 2005, 14:18
Hobi:Jeg kan ikke tage min pumpe op da jeg jo har en del andre fisk-jeg må bare krydse fingre for at reden holder-men jeg siger mange tak for svaret-det kan jo godt være-eller det kommer til nytte det skal jeg nok sørge for!
De bedste hilsner
Mathias
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.