som lovet

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

kennyjensen — 30. maj 2005, 22:35

hejsa til alle
som jeg har lovet nogle herinde fra har jeg nu smidt et billed op på galleriget af mit akvarie ikke det beste billed men ok desvære gæmte mine fisk sig for fotografen øv.

Mvh.
kennyjensen

Janne — 30. maj 2005, 22:38

Det må være det her:http://akvariesiden.dk/galleri_ny/pic_details.php?pid=3684, ikke?

Mvh.
Janne

Steffen Kbh — 30. maj 2005, 22:40

Det ser bedre ud Kenny.
En anden gang kan du bare fortsætte i dan samme tråd, det giver lidt bedre sammenhæng.

Vh.
Steffen Kbh

kennyjensen — 30. maj 2005, 22:44

Janne
ja det kan du tro at det er :-)

Mvh.
kennyjensen

Janne — 30. maj 2005, 22:44

Jeps, nydeligt! Forslag til at få det endnu nydeligere: En flok Vallisneria i højre (eller begge) hjørne(r). Måske en eller anden forgrundsplante? En Anubias, en Cryptocoryne... Bare lige for at have et eller andet der kan vokse foran træroden - rigtig fed rod, forresten.
Mvh.
Janne

kennyjensen — 30. maj 2005, 22:45

Steffen Kbh

ja ok hade jeg ikke lige tængt over *S*

Mvh.
kennyjensen

kennyjensen — 30. maj 2005, 22:47

Janne
jeg ja ok ja den var billeg jeg måte slipe 70kr. for den syntes ikke at det er dyrt i forhold til de priser jeg elers har set dem til og så må jeg da indrøme at jeg ikke lige er så sterk i de latinske navne enu så de planter du nevner hvad heder de elers ??

Mvh.
kennyjensen

Steffen Kbh — 30. maj 2005, 22:48

Det er Ok Kenny

Vh.
Steffen Kbh

Janne — 30. maj 2005, 22:51

Hmm, de hedder bare det, jeg har skrevet, ingen danske navne, desværre! Du kan se lidt på planter her: www.tropica.com. Ude i højre side er der en masse navne listet, og du kan så klikke dig ind på hver enkelt og se hvor let eller svær den er at dyrke, dens størrelse osv osv. Tropica er et af de store vandplantegartnerier, og mange akvarieforretninger kan bestille lige den plante du vil have derfra, hjem til dig. (Nej, jeg får ikke procenter...)

Mvh.
Janne

kennyjensen — 30. maj 2005, 22:52

Janne
okay vel jeg da lige prøve og se lidt på :-)

Mvh.
kennyjensen

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.