Lim under vandet
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
gibson — 30. juli 2006, 17:16
Her er bare lige info om et nyt produkt der er kommet på markedet. Det hedder TEC 7
Man kan LIME UNDER VANDET MED DET!!!. Det klæber på ALT. Det er jo perfekt hvis man har en lille utæthed fx i et stort akvarium, så er man fri for at tømme det først !. Det erstatter silicone, sanitest silicone, PU klæbemiddel, acryl & butene samt monteringslim til træ.
Jeg har selv kun gode erfaringer med det og Lars fra Håsum akvariumfisk der har stor erfaring med det siger at han har brugt det meget og helt uden problemer af nogen art. Det er helt ufarligt for fiskene at lime med & ret genialt at det kan tørre under vandet !. Det fås i sort, hvid & klar. Tilgengælg er det lidt dyrt 149 kr for 1 tube a 310 ml der passer på fugepistolen.
Jeg håber der er nogen der kan bruge denne lille info artikel til noget, så kan gå ind på www.tec7.com.
MVH B.Bergmann
De bedste hilsner
Karl-Henrik Arendt
TO — 30. juli 2006, 19:51
Thomas
hugoi — 30. juli 2006, 20:19
http://www.tec7.dk/DesktopDefault.aspx?tabid=455&subtabid=455
Mvh.
hugoi
PLECOSTOMUSEN — 30. juli 2006, 21:12
Det har dog også været skrevet her i forum karl-henrik.MVH B.Bergmann
Bo Christensen — 30. juli 2006, 21:59
Med venlig hilsen
Bo Christensen
akvariekaelderen — 31. juli 2006, 17:33
Med venlig hilsen
jesper k. n.
PLECOSTOMUSEN — 2. august 2006, 21:36
akvariekaelderen — 3. august 2006, 16:23
? hvem er impotøren
Med venlig hilsen
jesper k. n.
milling — 4. august 2006, 10:47
http://www.tec7.dk
Med venlig hilsen
milling
akvariekaelderen — 4. august 2006, 17:32
så ville det være et mirakkel hvis det virker
for værken sekuntlim eller akvariesillikone virker på nylon
Med venlig hilsen
jesper k. n.
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.