Kribensis fra esbjerg akva dagen.

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

hustler west på — 17. marts 2007, 20:37

Jeg er bare lidt nysgerrig, omkring den yngel i slæbte af sted med til vores akvarie hygge dag her i Esbjerg.
Er det blevet til foder det hele Brian ? og har du "bette - torsk" stadig liv i dine.
Er der nogen der har fået flere par eller er de stadig lige i under kanten hvad angår køns bestemmelse ?

Tak igen for planter Brian og Rene. De Pistia Stratiotes - muslingeblomst jeg fik af dig Brian er nu oppe på omkring de 30 stk. og er begyndt og pryde overfladen, dog er der lang vej igen (det er jo 530 liter).
Rene ved godt hvordan det går med mine vallisneria - de er gået i stampe, dvs. de vokser ikke - som den eneste plante i hele akvariet, men tror sku det er mig der gal på den - da jeg ikke kan holde liv i alm. vallisneria og flere arter i samme familie, dog er mine gigantia ved og vokse mig over hovedet, de gror som vandpest og det gør mine Vallisneria americana var. biwaensis til dels også.

Mvh.
Jonas Erbs - Tømrer - Esbjerg

tommyml — 17. marts 2007, 20:39

Vi skal snart have banket en ny dag op - nu har jeg fået bil, så nu kan jeg kører efter det...

Mvh.
Tommy Lauridsen

Bruger #823513 — 17. marts 2007, 21:43

ja men kan det ikke være i midtjylland.??

Mvh.
Renè Svenson

Bruger #823513 — 17. marts 2007, 21:43

det kan være jeg kan ligge hus til,,, måske.

Mvh.
Renè Svenson

tommyml — 17. marts 2007, 21:59

Jo rene - det ville være fint.

Mvh.
Tommy Lauridsen

Brian C — 18. marts 2007, 02:54

# he he nej jeg har behold to fine par, resten på nær diverse "dårlige gener" er blevet formidlet videre til andre der ønskede sig kribber, så foder er de ikke blevet til, dine kinesiske algeædere, mistede livet, de kunne ikke forstå at den store brune pølse der lå inde i deres hule ikke gad flytte sig, så de fik et par ZAP
og det var da så lidt

jeg vedhæfter da lige et billede fra noget andet jeg fik den dag lige for næsen af Søren ;-)

#4 du bor for langt oppe *GG*


Med venlig hilsen
Brian C



hustler west på — 19. marts 2007, 19:13

Gud er det rejer fra mig Brian ?
Hvis det er, så er de da vokset godt.

Mvh.
Jonas Erbs - Tømrer - Esbjerg

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.