Erfaringer med Aquastabil Prestige 900 l.

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

Freelancejournalisten.dk — 6. november 2007, 10:49

Jeg overvejer jvnfr. tråd http://akvariesiden.akvariefisk.dk/forum/thread/?ID=24680#SiteEnd - at investere i et Aquastabil Prestige lysarmatur til mit 900 liters cichlide akvarie.

Hvis der nogle af jer, som har nogle interessante erfaringer, I vil dele ud af om disse armaturer, vil det være super fedt :-)

Lois — 6. november 2007, 17:58

Prestige? Mener du armaturet i mørkegrå? Det blir da slet ikke lavt mere til DK, gør det?
Jeg har ikke noget 900L, men et 325L effectline -elsker deres design, men belysningen er ikke at prale af. Alt for stor en del af akvariet er ikke oplyst.

Freelancejournalisten.dk — 6. november 2007, 19:27

Jeg skal ikke kunne sige, om Prestige laves mere i Danmark. Men de kan stadig købes, og jeg har fået at vide, det er de eneste, der passer til mit gamle 900 l. Akvastabil.

Også hedder det vel egentlig Aqualine Prestige, når jeg tænker mig nærmere om 😉

Lois — 6. november 2007, 20:17

Haha jah der er lige en forskel mellem de to mærker 😉 Prestige er Effectlines jubilæumsmodel, eneste forskel til de kendte modeller er farven.... så det er næppe akvastabil du mener 😛

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.