Hvem må svare her på siden?

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

AndersNø — 30. december 2013, 10:37

? Hvem må svare?

Hvis man svare skal man så altid dokumentere og bevise det man siger er rigtig i samme tråd.

Superbrugere og andre snakker altid om at de høre folk klage over dårlige råd, jeg høre kun folk klage over adminer og superbruger der er negative og lukkede tråde.

Kan man lave et sted i debatten hvor alle er velkommen?

jacob — 30. december 2013, 10:53

Forstår ikke helt dit spørgsmål må jeg indrømme 🙂 Men alle må da svare i alle tråde. Man skal bare sørge for det at man bidrage med er korrekt og brugbart 🙂

Nogle ting vil der altid være debat om, hvad der virker for den ene akvarist virker ikke nødvendigvis med den anden. Men nogle råd er så dårlige at de ikke er til nogen som helst form for hjælp. Jeg synes det er helt ok at man påpeger at, de sikkert velmente råd, er dårlige.

AndersNø — 30. december 2013, 11:01

Men der er ik et sted hvor jeg kan læse regler?

Kim — 30. december 2013, 11:05

No

§2 Vær venlig mod og respekter andre brugere og deres opfattelse på forummet.

CF — 30. december 2013, 11:12

http://akvariesiden.akvariefisk.dk/about/rules/

AndersNø — 30. december 2013, 11:38

Ok mange tak

AndersNø — 30. december 2013, 11:45

Ok jeg kan så se at de regler er mest for syns skyld.

jacob — 30. december 2013, 11:51

Den bliver du da vist nød til at uddybe ? Såvidt jeg ved så har reglerne været de samme i en del år, og det er da mit indtryk at de fungerer godt. Hvis du har nogle konstruktive forslag til ændringer af reglerne, er jeg sikker på at de er ganske velkomne 🙂

AndersNø — 30. december 2013, 12:12

Regl nr 1. Det er da langt fra alle der bruger deres navn eller en andens navn men de bruger øgenavn eller som 5# cf bare bogstaver.

Regl nr 2. Folk sviner jo hinanden til hverdag her på siden.

Ok regl nr 3-4 bliver jo efterset af admin's så sponsore ik flygter.

mipe — 30. december 2013, 12:25

[citat]Regl nr 1. Det er da langt fra alle der bruger deres navn eller en andens navn men de bruger øgenavn eller som 5# cf bare bogstaver.[/citat]
Der er forskel på brugernavn og profil navn!
Dit brugernavn må du stort set selv bestemme hvad skal være, det skal bare være ledigt, men dit profil navn kan du se, hvis du kigger på din profil!
At der så er mange der ikke udfylder deres profil er en anden sag!

jacob — 30. december 2013, 12:35

Jeg synes ikke folk sviner hinanden herinde, men man har lov til at være uenige, og sige sin mening. Det skal bare være på en pæn og sober måde.

Hvis du synes reglerne bliver overtrådt (som fx 3-4 du nævner, jeg heller ikke enig med dig her...) så er du velkommen til at bruge "kontakt en admin" funktionen, som jeg også før har anbefalet dig at bruge 🙂

brib — 30. december 2013, 12:41

[citat]Ok jeg kan så se at de regler er mest for syns skyld. [/citat]

Du er altid velkommen til at kontakte en admin hvis du føler-mener at reglerne bliver overtrådt.

Admins er rigtige mennesker - der bare har påtaget sig en opgave med at få siden her til at køre, og hjælpe der hvor de kan .

Admins er ikke djævle der er ansat til en tårnhøj løn , og som kun venter på at en bruger skal kvaje sig, så de kan skælde en bruger ud hvis brugeren er trådt ved siden af.

Admins er mennesker der har den samme hobby som vi alle er fælles om, og prøver at rådgive og vejlede der hvor vi kan.

Superbrugerene , er også hobbyfolk der har en bred viden , som de gerne videregiver i stor stil, og derfor har påtaget sig tjansen som superbrugere.

brib — 30. december 2013, 12:43

Slået med hele 6 minutter Af : # 11 - men samme tankegang kan jeg se 🙂

Kim — 30. december 2013, 12:53

#12

Admins er rigtige mennesker - der bare har påtaget sig en opgave med at få siden her til at køre, og hjælpe der hvor de kan .

Admins er ikke djævle der er ansat til en tårnhøj løn , og som kun venter på at en bruger skal kvaje sig, så de kan skælde en bruger ud hvis brugeren er trådt ved siden af.

Er ovenstående nu helt sikkert? 😉

AndersNø — 30. december 2013, 12:55

Jeg siger jo at regl nr 3-4 bliver efterset og der ved overholdt alså hvis nogle siger noget om en butik eller privat person bliver tråd slettet og det er jo også fint. Men det virker som om at man må svine trådstarter og folk der svare som man lyster bare man har ret i sin påstand.

jacob — 30. december 2013, 13:10

Synes du skal bruge "Kontakt en admin" og komme med nogle konkret eksempler på tråde, hvor reglerne ikke bliver overholdt.

AndersNø — 30. december 2013, 13:52

Ok tak for svar

brib — 30. december 2013, 14:40

#14 : Vi har skam ikke brugertvang her på sitet 🙂

Kim — 30. december 2013, 15:10

#18 Det kan da undrer at en der benytter humor overfor andre har så lidt humoristisk sans *skeptisk*

jacob — 30. december 2013, 15:20

#19 Det er i virkeligheden nok bare et godt eksempel på at det kan være svært at forstå humor, når man skriver til hinanden 🙂

Jeg har nu lavet 5 smileys (af den gode slags !) i tråden her, bare sådan lige for at understrege mine gode itentioner 🙂 (endnu en...)

Kim — 30. december 2013, 15:22

# 20 Heri er det svært at være uenig 🙂

AndersNø — 30. december 2013, 15:25

😛

Villads — 30. december 2013, 16:31

Indlægget er flyttet fra 'Akvariesiden.dk - Generelt' til 'Siden - Akvariesiden Offtopic ' af Villads

Raagaard — 30. december 2013, 23:25

Hej..
Hvor fonder man regelsættet ?
Raagaard

Villads — 30. december 2013, 23:33

Nede i det grå felt, nederst på siden.

CF — 30. december 2013, 23:38

Nederst på siden (med småt)

vh
Claus

Villads — 31. december 2013, 00:26

og gråt. 😛

Raagaard — 31. december 2013, 01:11

Hej.
Så fandt jeg det sørme 😀 sådanne er det jo altid med regler og paragraffer, de står altid nederst og med småt i gråt. 🙂
Hovedet under armen. 😛

Det er vigtigt at man har en ordentlig tone, og jeg synes det generelt går fint i debatterne.
Men om man må svare eller ej ? der er jeg tildels enig med #2 man skal selvfølgeligt svare så korrekt som muligt, men da der er lige så mange meninger, som der er akvarier, kan svarene være mere eller mindre brugbare, så derfor er det jo en debat.
Lige gyldigt hvilket råd man får, er det vigtigt at sikre sig, at det data/råd man modtager' er af ordentlig kvalitet. Oftest er der mange som kommentere på debatterne, og så må man jo plukke og vurdere hvad man kan bruge..

Der hvor jeg har lidt tvivl omkring paragrafferne/reglerne er, hvornår man har egene interesser i en debat i et omfang, som gør at man mister sin objektivitet, hvad kan man tillade sig ?

Mvh Raagaard

brib — 31. december 2013, 08:36

[citat]#18 Det kan da undrer at en der benytter humor overfor andre har så lidt humoristisk sans *skeptisk*[/citat]

Min humor fejler bestemt intet 🙂 Men når man hiver nogle bestemte ord ud af min tekst i mit #12 og laver en mellemrums plads på størrelse med 2stk A4 ark i #14 - Så bliver jeg forvirret og kan ikke lige finde meningen.

Det kan skyldes min efterhånden fremskredne alder 🙂 - Men måske også at min "humor-tærskel " ikke lige matcher med den brugte i ovennævnte 🙂

Kim — 31. december 2013, 09:22

#29

Jeg hiver ikke nogle ord ud af en tekst, men gengiver i fulde ordlyd to af dine sætninger.
Vedr. mellemrumsplads på to stk A4 ark - så finder jeg ikke det har sin rigtighed, og mener der er brugt sammen mellemrum som i #12.

Og min point er bare, at bruge man humor så skal man kunne tåle at blive ramt af humor 🙂

HugoN — 31. december 2013, 09:35

#30
Efter som det orginale indlæg var på 7 linier og du gengiver 3
Så HAR du hevet noget ud af en tekst....................................... ellers ville du jo også have haft 7 linier.

Om det har en betydning, ved jeg ikke,
jeg kan også se at brib overdriver, så man ikke forstår det, nu har jeg længe ledt efter de 2 A4ark


Fakta er Kim: Dit indlæg #14 er IKKE sjovt*santa*😀

Kim — 31. december 2013, 09:41

#31 Du må have brillerne på igen. Jeg skriver ikke at jeg gengiver hele teksten, men to sætninger (da det er dem jeg forholder mig til, derfor de står med kursiv). Men nok om det

Og nu er sjovt og fakta jo mange ting, men underholdende blev det 🙂

AndersNø — 31. december 2013, 10:07

;(*santa*😛:o:):DOg det var så her humor bliv til flueknepperi og ordkløveri.*doh**blink*

HugoN — 31. december 2013, 10:16

#33 Må nok sige at du ser det helt anderledes end jeg.

Jeg laver enda de mest useriøse smilyer, for at vise det som pjat.
Tror man skal passe meget på ikke at være alt for højtidelig og selvhøjtidelig, man går nemlig glip af mange sjove ting på den konto:)

Kim — 31. december 2013, 10:18

#34 Deri har du så ret 😀

brib — 31. december 2013, 11:02

[citat]#29

Jeg hiver ikke nogle ord ud af en tekst, men gengiver i fulde ordlyd to af dine sætninger.
Vedr. mellemrumsplads på to stk A4 ark - så finder jeg ikke det har sin rigtighed, og mener der er brugt sammen mellemrum som i #12.

Og min point er bare, at bruge man humor så skal man kunne tåle at blive ramt af humor 🙂[/citat]

Enig 🙂

Bruger #339463 — 1. januar 2014, 18:29

[citat]jeg høre kun folk klage over adminer og superbruger der er negative og lukkede tråde.[/citat]Superbrugere kan ikke lukke og ændre tråde. En superbruger arbejder med artsbeskrivelser og rådgivning.

AndersNø — 1. januar 2014, 18:48

Læs igen negative folk og lukkede tråde er to forskellige ting.
Jeg siger ik noget om hvem der lukker hvad men at jeg høre om negative superbrugere og admin's. Så høre jeg også tit om folk der har fået lukket tråde, jeg mener bare jeg høre ik folk klage over dårlige råd eller inkompetente folk.

HugoN — 1. januar 2014, 19:43

Selvfølgelig er der negative udladninger fra dem som får slettet noget.
De skrev vel ikke som de gjorde, hvis ikke de mente at have ret til det, og det mener de fleste jo stadig at de her, efter sletningen.

Ergo: Er der nogen som er sure over sletninger , så hop op og fald ned på det............................ utilpasselige elementer, som ikke mener at regler gælder for dem, er nemlig hvad det er.🙂

Bruger #339463 — 2. januar 2014, 11:56

#38 Når brugere lægger billeder op af deres akvarier under overskriften "kom med jeres ærlige mening", så har jeg tit lyst til at skrive "Det ligner lort", men jeg afholder mig fra at kommenterer.
Hvis man laver et indlæg på en internetside, må man også forvente kritik, men ofte ser man småfornærmede bruger, der beder om at få slettet deres profil, fordi en anden bruger, har sagt at deres akvarium ikke var pænt, eller det de har skrevet er noget vrøvl.

Hvis en admin sletter et indlæg, er det pga. overtrædelse af sidens regler, som brugeren godkender under oprettelsen af sin brugerprofil.

Bruger #339463 — 2. januar 2014, 11:59

[citat]Men der er ik et sted hvor jeg kan læse regler?[/citat]

Reglerne har du selv accepteret i forbindelse med oprettelsen af din brugerprofil.
Du kan til en hver tid finde dem i bunden af siden under Betingelser for anvendelse.
http://akvariesiden.akvariefisk.dk/about/rules/

AndersNø — 2. januar 2014, 14:54

Så har jeg fået svar og takker mange gange.

#40 jeg mener nu det er smag og behag hvad der er ligner lort og hvad der er pænt, så når folk spør om ris og ros tænker jeg hvilken klasse stille du op i med det akv da jeg tit mener biotop og arts akv er lidt kedelige eller ligner lort efter min smag, men selv dem der ligner lort i min bog kan vinde hjemmebedømmelser.😉

HugoN — 2. januar 2014, 15:02

#42
En bowle med slørhaler, glaskugler og kunstig farvet bundlag, blåt lys, en plastik dims som skal gøre det ud for plante.
Dem som har den slags er nok de folk som tager det mest inde op, når man skriver at det ligner lort........... men det gør det altså😀

axis_mundi — 2. januar 2014, 17:28

[citat]#38 Når brugere lægger billeder op af deres akvarier under overskriften "kom med jeres ærlige mening", så har jeg tit lyst til at skrive "Det ligner lort", men jeg afholder mig fra at kommenterer.
Hvis man laver et indlæg på en internetside, må man også forvente kritik, men ofte ser man småfornærmede bruger, der beder om at få slettet deres profil, fordi en anden bruger, har sagt at deres akvarium ikke var pænt, eller det de har skrevet er noget vrøvl.
[/citat]

Diplomati min kære Watson!

Der er en gammel talemåde der lyder noget i retning af: Det er ikke hvad du siger, men måden du siger det på.

Man kan jo godt skrive f.eks. "den opsætning bryder jeg mig ikke om" eller lign.
Men bortset fra det så vil jeg da give dig ret i at nogen gange bliver der lagt billeder op af noget jeg personligt også syntes ligner lort 😀 men jeg prøver dog at undgå de mest farverige udtryk.

Raagaard — 2. januar 2014, 18:57

Jeg må give #44 ret.
Det er ikke særligt assertivt, at sige tingene ligner "lort" 😀:D
Men ord som - foreslår, istedet, måske, bør, prøv også osv. Det plejer at bløde op for hinandens forståelse.

Men ja det ligner lort. 😀

HugoN — 2. januar 2014, 19:15

#45 Jeg har det lidt sådan at: Hvis man poster et billede i retningen af det jeg beskriver i #43.
Så vil et diplomatisk sprog ikke blive forstået*santa*



Men man kan undlade at kommentere, med mindre der også er tale om skidt dyrevelfærd:)

brib — 2. januar 2014, 19:23

Jeg har den holdning at det rager mig en papand hvad folk har med af pålæg i madpakken .

Det samme gælder hvordan folk dekorerer deres akvarium, og jeg blander mig kun hvis det er direkte sunhedsskadeligt for kræene .

I øvrigt kommenterer jeg aldrig folks akvarier , for smag og behag er vidt forskellig.

Raagaard — 2. januar 2014, 20:02

Ja! Hvis man ikke har noget godt at sige, så bedre at lade være.
Selvfølgeligt ikke hvis det er dyremishandling,, hvilket en lille bowle med guldfisk nærmer sig.. Altså i min optik.

mikkel_k — 2. januar 2014, 23:12

[citat]Ja! Hvis man ikke har noget godt at sige, så bedre at lade være.
Selvfølgeligt ikke hvis det er dyremishandling,, hvilket en lille bowle med guldfisk nærmer sig.. Altså i min optik.

[/citat]

ikke bare nærmer det sig, det er dyremishandling

mobe31 — 3. januar 2014, 07:12

Nu i er inde på dyremishandling ; så kan det undre mig at akvariebutikker i det hele taget på sælge bowler?

Javist kan de bruges til andet end slørhaler (slik f. Eks.).
Men nu hvor det er blevet lovpligtigt at udlevere pasningsvejledning, så er det sgu dobbeltmoralsk at den selv samme forhandler kan få lov at stå og sælge bowler:-/

Måske det var værd at tage op med dyrenes beskyttelse? :-/

mikkel_k — 3. januar 2014, 10:10

bowler er da helt fine til en fin plante og et par dværgrejer 🙂

Kim — 3. januar 2014, 10:14

Og lidt gubbyer + en lille malle er der vel altid plads til! 😀:D

ThomasBallerup — 3. januar 2014, 10:29

Fed underholdning, sjovt som sagerne kan drejes og skifte emne..
men JA, farvet grus og plastic planter ligner lort :-)
når en eller anden selv poster et ultra grimt billede, og selv spørger om hvad folk syntes,
er det lidt svært at være helt ærlig..
men derfor kunne man jo være diplomat eller bare venlig og prøve at beskrive sit svar på en bedre, smartere
og mere oplysende måde ?
feks kunne man skrive at man personligt syntes at farvet grus virker unaturligt ?
og man forslår mere naturlige grus typer ?
osv..

brib — 3. januar 2014, 11:12

Af og til kan jeg da selv komme i tvivl om mine forhold er optimale . 🙂

Fiskene på billedet går en anelse for tæt og der er hverken luft eller dekoration i 🙂

ThomasBallerup — 3. januar 2014, 11:15

syntes også der mangler lidt vand.. men mon ikke dette er meget midlertidigt ?

brib — 3. januar 2014, 11:21

[citat]syntes også der mangler lidt vand.. men mon ikke dette er meget midlertidigt ?[/citat]

Dig kan man da ikke skjule noget for Thomas 🙂 Jo det er en sorteringsbakke jeg bruger når der skal prikkes avlsfisk ud , og resten ryger videre til dyrehandleren . 🙂

mikkel_k — 3. januar 2014, 12:12

brib der kan da godt klemmes 25-30 mere i den kasse 😉

HugoN — 3. januar 2014, 12:30

#57 Det er dem som ER taget fra til avl 😀

mikkel_k — 3. januar 2014, 13:55

😉

brib — 3. januar 2014, 14:15

[citat]brib der kan da godt klemmes 25-30 mere i den kasse 😉[/citat]

Nemlig - den der 1 cm . regel siger jo ikke noget om at fiskene må stables 🙂

Raagaard — 3. januar 2014, 18:24

Kan man ane en enkelt død?
😎😀:D:D
Hø hø.

Bruger #339463 — 4. januar 2014, 18:07

#54 Det er da tydeligt, at du bruger en alt for stor kasse. Fiskene samles jo i den ene ender af kassen. Der er tydelig sammenhold, som de står der skulder ved skulder. Det kan ikke vare længe før de bryder ud i fællessang.

Villads — 4. januar 2014, 18:58

Eller i protestsange. Jeg synes jeg aner nogle knyttede finner i flokken.
Der er altid brådne kar i en flok. 🙁

HugoN — 4. januar 2014, 19:59

De samles i flok, for at svømme fælles march til LLO, NU har de fundet ud at af brib er den værst kendte bolighaj.
894,785/m3 er altså en slags ågerkarlevirksomhed , lige godt 1cl/stk levner ikke meget til privatliv!!!!!!

brib — 4. januar 2014, 20:51

Ja , jeg har oplevet at de har grupperet sig og opført sig som Piranhaer . De ryger lige i kødet på en når poterne kommer ned i akvariet . 🙂

Hugo — 4. januar 2014, 23:20

Ja!.................. Du må have 720eren sat op i baggangen igen, så de stakler kan få lidt finnerum 😀

brib — 5. januar 2014, 08:47

[citat]Ja!.................. Du må have 720eren sat op i baggangen igen, så de stakler kan få lidt finnerum 😀
[/citat]

Jeg savner min 720.l , men den kan ikke være der pga. brændekedlen. Så må nøjes med 300.l

Raagaard — 9. januar 2014, 04:25

Brib
Det lige før, at du kan bruge det koncept til at rense føder med. #54 og 65
😛

Guppy29 — 10. marts 2014, 17:29

Hej
Jeg er en rutineret akvarist igennem ca. 15 år.
Har igen åbnet en profil på denne side, i håb om at man nu kan opleve at ægte akvarister hjælper og rådgiver hinanden gensidigt, i en ordentlig og respektfuld tone.

Hånlige kommentarer og bedre viden, specielt til nybegyndere, pakket ind i såkaldt "Humor", duer efter min mening ikke!
Jeg lukkede min tidligere profil da jeg blev træt af at høre denne type kommentarer, specielt fra brugere som : AndersN... og Hugo...(i ved hvem i er).

Jeg ser frem til at hjælpe hvis jeg kan og få hjælp når nødvendigt på dette site.
Det må da være det det handler om, og ikke dyrkelse af egen selvglæde og fedme.

Så kom det vist ud....
MVH R

Kim — 10. marts 2014, 17:30

*skeptisk*

Hugo — 10. marts 2014, 17:50

Jeg ved da godt hvem jeg er ja!

Men tror da ikke at jeg er anderledes nu end tidligere, hvis vi har haft kontroverser, så har du nok været uvillig til at følge regler eller noget:D
Eller specielt følsom!

Guppy29 — 10. marts 2014, 17:57

Tror din egen kommentar siger alt.....

Kim — 10. marts 2014, 18:00

#72 Ja, I ligner hinanden på det punkt 😀

Guppy29 — 10. marts 2014, 18:09

#73 Du kommer ellers ofte med fine, positive og brugbare råd /kommentarer herinde, men der er åbenbart undtagelser...

Kim — 10. marts 2014, 18:19

#74 Måske skal du prøve at se det lidt fra den humoristiske side. Det tror jeg kunne 'hjælpe' dig med at opfylde de 'mål' du omtaler i #69

Guppy29 — 10. marts 2014, 18:24

# Har en fremragende humor:D

Kim — 10. marts 2014, 18:28

Så kan du med fordel gøre som vi andre - bruge lidt af den på dig selv 😀

Guppy29 — 10. marts 2014, 18:29

Den håbløse skrue uden ende....😀. Slut herfra!

Bruger #339463 — 11. marts 2014, 00:25

[citat]Hej
Jeg er en rutineret akvarist igennem ca. 15 år.
Har igen åbnet en profil på denne side, i håb om at man nu kan opleve at ægte akvarister hjælper og rådgiver hinanden gensidigt, i en ordentlig og respektfuld tone.

Hånlige kommentarer og bedre viden, specielt til nybegyndere, pakket ind i såkaldt "Humor", duer efter min mening ikke!
Jeg lukkede min tidligere profil da jeg blev træt af at høre denne type kommentarer, specielt fra brugere som : AndersN... og Hugo...(i ved hvem i er).

Jeg ser frem til at hjælpe hvis jeg kan og få hjælp når nødvendigt på dette site.
Det må da være det det handler om, og ikke dyrkelse af egen selvglæde og fedme.

Så kom det vist ud....
MVH R
[/citat]
Ordentlig og respektfuld tone - mener du da den måde, du i dit første indlæg langer ud efter AndersN og Hugo - det må da være såkaldt "humor". Indtil videre ser det mere ud til at din nye bruger er oprettet, for at komme af med indestængt vrede, snare end lyst til at hjælpe 🙁

AndersNø — 11. marts 2014, 09:37

#69 jeg syntes det er lidt useriøst ik at stå ved hvem man er og udfylder profil. Og dit "første" indlæg vælger du så at gå efter mig som har startet min profil her på siden i november sidste år og har fra dag et brugt navn og mener jeg skriver

Du skriver "Hånlige kommentarer og bedre viden, specielt til nybegyndere, pakket ind i såkaldt "Humor", duer efter min mening ikke!
Jeg lukkede min tidligere profil da jeg blev træt af at høre denne type kommentarer, specielt fra brugere som : AndersN... og Hugo...(i ved hvem i er)." Kan jeg ik få en pm med link til tråde hvor jeg opføre mig som du mener at have læst jeg tænker mest på "hånlige kommentarer og bedre viden, specielt til nybegyndere" ?

Btw "i ved hvem i er" lyder virkelig mærkelig efter du har skrevet hele navn er der en gemte mening med den kommentar?

Guppy29 — 11. marts 2014, 10:45

Hej igen
Jeg står ved det jeg har skrevet og oplevet her på sitet mange gange.
Beklager dog at jeg har nævnt specifikke navne, det er ikke helt ok...
Tak for denne gang.

Kim — 11. marts 2014, 10:48

Pjat, det er da fint med en lille snak om livet 😉

AndersNø — 11. marts 2014, 11:12

#81Jeg syntes det er mærkeligt at du står ved det du har skrevet men sletter din profil:D det er vel gjort så du ik skal stå ved dine gamle indlæg.

Kim — 12. marts 2014, 08:55

Trist med endnu en slettet bruger 🙁

brib — 12. marts 2014, 11:38

[citat]Trist med endnu en slettet bruger 🙁[/citat]

Brugeren har selv anmodet om at blive slettet.

Kim — 12. marts 2014, 11:40

Det tror jeg gerne, hvilket bare gør det mere trist!

Bruger #339463 — 12. marts 2014, 13:24

Hvis man kun opretter en bruger for at give en bredside til to navngivne bruger, så kan det ikke være det store tab, at personen forsvinder igen. Det var vel endda hvad man kunne forvente.

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.