mit akvarie 240l Juwel

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

Bruger #777700 — 8. maj 2013, 14:29

Vil lige vise mit akvarie frem på siden 😀 jeg er den stolte ejer af dette fine akvarie,

med
25x Crystal red Shrimp
08x Dværg sugemalle (Otocinclus)
08x VF guppier (4xhanner//4xhunner
12x Galaxy Rasbora

😀 happy fish dot dk 😀

Azeema — 8. maj 2013, 14:37

Jeg synes det ser rigtig godt ud! 😀

akvariedegnen — 8. maj 2013, 14:46

Hej Thomas. Kan se, at det originale filter er fjernet. Hvad bruger du i stedet for?

Bruger #777700 — 8. maj 2013, 14:54

Jeg købt dette fine akvarie og tænkt wauw det hele er med og det 😀 så efter jeg fik rejer i sad der to fast over i hjørnet så de kunne ikke komme ud igen. Så måtte jeg sige NU ER DET NOK, så røg den af hel..... til og jeg valgt at købe en Eheim experience 350. Så nu har alle det godt og jeg har det godt med at mine fisk og rejer kan være sikkert i mit akvarie 😀

håber jeg fik givet dig et svar om hvad jeg har oplevet 🙂

mvh

Thomas

akvariedegnen — 8. maj 2013, 17:10

Ok, det lød da rigtig træls, så kan jeg godt forstå, du skifter. Jeg er selv meget glad for juwels filtre, så derfor kunne jeg ikke forstå det, men det var så forklaringen.

akvariedegnen — 8. maj 2013, 17:11

Forøvrigt ser dit akvarie rigtig godt ud, er det en lyseblå film, du har bagpå, eller er det væggen, man kan se?

Bruger #777700 — 8. maj 2013, 17:23

det er film jeg har prøvet at sætte på som jeg så ikke er helt tilfreds med men det laver jeg om når jeg ved hvad jeg vil prøve 😀 det skal bare ikke være noget med en masse grønt på samt stenvæg ehehe 😀
og mange tak for de fine ord 🙂

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.