Lidt billeder fra mit 12 liters

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

nidding — 10. november 2012, 17:26

Hejsa.
Jeg vil lige vise mit lille nanoakvarie frem. Jeg har haft det i godt og vel et halvt år, og det primære mål med det, er at eksperimentere med planter og aquascaping. Det er lige blevet lagt helt om, da jeg syntes jeg var nået hvad jeg kunne med dette scape.


Og sådan ser det ud nu, hvor det er blevet lagt om. Der er masser af arbejde, før det bliver helt godt 😎

Rie M. — 10. november 2012, 17:30

Hold da op. De gamle billeder øverst er flotte, men syntes dog det så lidt for opstillet ud med de forreste planter.

Syntes derimod du er sluppet rigtig godt fra det på det nye billede!
Rigtig pænt med måden de grå sten er placeret på.

Piranhaa — 10. november 2012, 17:33

Jeg synes du er skide god til det der ihvertfald 🙂

Sølz — 10. november 2012, 19:39

Du skulle ikke have lavet det om;) Det var rigtig flot på det øverste bille, men da også lidt pænt på det nederste; dog synes jeg, at klippestykke er alt alt for dominerende:)😉

mikkel_k — 10. november 2012, 19:42

syns det var flot til at starte med men helt vildt flot på det sidste billede på en skala fra 1-10 hvor 10 er bedst er det squ en 10. helt misundelig

nidding — 11. november 2012, 12:06

Tak skal I ha' 🙂
Jeg syntes selv at det første scape var helt ok, taget i betragtning af at det var mit første, men der er nu mange ting, jeg ikke syntes om.

@Sølz: Jeg er faktisk selv lidt i tvivl om ikke stenene kommer til at forsvinde, når scapet begynder at vokse til. Selvom planterne er af de aller mindste slags, er scapet også bare meget lille, så det kommer hurtigt til at forsvinde. Men nu må vi se 🙂

mikkel_k — 11. november 2012, 12:09

husk nogle nye billeder her ind når det er vokset lidt til 🙂

Frederikkp — 11. november 2012, 12:19

ow det er flot! 🙂

nidding — 7. januar 2013, 15:53

Hmm. Så er det vist ved at være på høje tid, at jeg kommer i gang med saks og pincet!

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.