må der komme flere fisk i?? samt foder spørgsmål
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
lady kaktus — 19. februar 2012, 14:55
Hvor længe skal jeg fortsætte med at skifte vand hver 3.dag og må der evt komme et par fisk mere i og hvad kan gå sammen med platyerne, junior vil rigtig gerne have gubbyer og måske en malle eller dem der ligner en lille slange. Jeg er ikke interesseret i at få akvariet overfyldt hellere lidt færre fisk og så at det er nemt at passe.
Er det fint nok kun at fodre med flage foder eller skal de have en lidt mere varieret kost?
nicolai og joachim — 19. februar 2012, 15:23
Martin´s mormor — 19. februar 2012, 15:33
lady kaktus — 19. februar 2012, 15:43
Og det lyder super godt med at gubbyerne kan gå sammen med dem junior er helt forelsket i nogle med grøn hale nemlig
hvor er det altså fedt at i gider svare på alle mine dumme spørgsmål
Bruger #593897 — 19. februar 2012, 15:54
lady kaktus — 19. februar 2012, 16:04
Er der andrer ting jeg som nybegynder skal være opmærksom på?
mcmarius123 — 19. februar 2012, 16:53
😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉😉
Kiki — 19. februar 2012, 17:40
Ja vandtest er et rugtig rart redskab her i starten. Jeg er også lige startet op med mit akvarie og det er altså en hjælp at få målt vandet for især nitrit. Så ved man både om man er på rette vej, om akvariet er klar til flere fisk og om man skal sætte ekstra ind med vandskift.
Men umiddelbart vil jeg tro, at jeres akvarie er klar til flere fisk. Men er i i tvivl, så få taget en vandtest så er i da sikre:)
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.