Tør man spørger om jeres mening ;)
Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?
Blacktigerdk — 1. februar 2012, 16:57
kelly_gam — 1. februar 2012, 17:22
Men det ser da som sagt godt ud.
raller567 — 1. februar 2012, 17:29
Kiki — 1. februar 2012, 17:40
Er ikke tilde kunstige ting i akvariet. Men det er jo smag og behag. Og lever selv med en lyserød snegl i min tank,manden synes den er ihh så skøn. Jeg mener han driller mig på det groveste. Har dog fået den gemt bag et par planter (såstår det ham jo frit for at smørge ærmerne op og rykke den).
stk23 — 1. februar 2012, 18:41
sølvpil — 1. februar 2012, 18:51
Demodam — 1. februar 2012, 19:03
Måske den kunne placeres anderledes så man ikke kan se snitfladen, hvor den er blevet savet af - det synes jeg ville pynte da det så kommer til at se lidt mere naturligt ud. Måske kunne den med en ny placering komme til at dække for den indvendige pumpe.
Jeg kan selv rigtig godt lide når roden rækker ned i akvariet, så det ligner at roden kommer fra et træ der står over vandet... Det kan man gøre med en gardin-stang og en skrue i roden, på den måde kan man også let skyde roden til siden. Jeg har sat min fast med en sugekop.
TinneG — 1. februar 2012, 19:18
Blacktigerdk — 1. februar 2012, 22:35
Skibet er jeg nu rigtig glad for, da det er en gave fra mig kæreste familie i Ukrainer og vores kribensis, bruger det til at yngle 😛
#5 det er et 112 L.
#7 Du er inden på noget, men roden er ik helt tung nok til at blive nede, så ha en sten at ligge på den og det med sugekopper har jeg prøvet uden held (nok mig som ik er snedig nok )
#8jep, det er det samme.
Demodam — 1. februar 2012, 23:39
Så kan du jo prøve gardinstangs-tricket.
Her er den bedste tråd lige finde om hvordan man gør, men der er sikkert artikler derude der beskriver det mere detaljeret:
http://akvariesiden.akvariefisk.dk/forum/thread/?ID=782439
c sørensen — 2. februar 2012, 09:13
Blacktigerdk — 2. februar 2012, 22:38
# 10 Ja, det har jeg, men syntes nu det gå godt. Da mine kribensis, har haft unger 3-4 gange, der har ik været de store problemer... Så håber da det bliver ved *skeptisk*
Spørgsmål & svar
Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.
Log ind for at stille et spørgsmål.