hjælp!!!!!!!!!!!!!!!!!

Indlæg fra det gamle forum, gengivet som arkiv. Er det dit indhold, og vil du have det fjernet eller dit navn gendannet?

bobbels — 6. december 2011, 21:09

hejsa allesammen, håber nogle kan hjælpe mig... min datters bobbel eyes er lige død og hun blev virkelig ked af det, nu er jeg på jagt efter en ny til hende men har igen ide om hvor man kan købe sådan nogle, er der nogle der ved det....

milang — 6. december 2011, 21:12

prøv en anden overskrift, hvis du gerne vil have hjælp i dette forum;)

...og du kan få dem i forskellige akvariebutikker - prøv evt. en annonce under køb-salg-bytte her på siden*santa*

Martin´s mormor — 6. december 2011, 21:12

Hej, hvis du kan nå at rette din overskrift, til noget mere sigende, så er jeg sikker på du får mange flere til at hjælpe dig.

bobbels — 6. december 2011, 21:18

oki mange tak for det er helt ny her.😛

milang — 6. december 2011, 21:18

velkommen til:)

obelix_5 — 6. december 2011, 22:45

Enig med #2 & #3

flsuw — 6. december 2011, 22:54

# 1 Det var da godt nok en overskrift der lige fængslede mit blik. Jeg kan desværre ikke hjælpe, da jeg ikke kender netop denne fisk. Bedre overskrift ØNSKES *blink*

PowerbaitDK — 18. januar 2012, 02:02

Bobble eyes = Genmanipuleret slørhale 😉

JohnnyNr5 — 18. januar 2012, 02:54

Enig med resten af kommentarerne der går på at din overskrift er elendig. Det gælder for alle online fora, ikke kun dette, at en overskrift bør beskrive det man vil spørge/fortælle om.

Mht fisken: Som allerede skrevet: Disse genmanipulerede misfostre kan som regel fås hos dyrehandlerne, ellers kan du altid prøve at søge en i vores køb/salg fora. Jeg vil dog anbefale, at du i stedet får datteren overbevist om at fisk der til rimelighed har beholdt deres oprindelige facon og levedygtighed, er langt sjovere at eje. Det er imo synd og skam økonomisk at støtte disse i mine øjne mere eller mindre skruppelløse producenter af misfostre.

Cmilton — 18. januar 2012, 11:55

#9 - Kunne ikke være mere enig!

Bailey123 — 18. januar 2012, 12:04

#3 Man kan ikke ændre overskriften på sine indlæg 🙁

mipe — 18. januar 2012, 19:25

[citat]#9 - Kunne ikke være mere enig![/citat]
Ditto!! 😉

Casiquiare — 18. januar 2012, 19:32

Ja man tror squ at han søger numret til 112 med den overskrift 😀

Jimmisen — 18. januar 2012, 20:48

Okay så er alle enige om at overskriften er dårlig det var da fantastisk...
Men som 9 næsten skriver så kan du få dem hos dyrehandlere stort set alle vegne vil jeg mene
men ja kig efter slørhaler.

flsuw — 18. januar 2012, 20:49

Troede faktisk først det var tråd starters balje der var sprunget i atomer og der var en masse vand over det hele, og en alt ødelæggede tonarmi var på vej til resten af huset *blink**blink*

#1 håber at du finder hvad du ønsker 😉

Spørgsmål & svar

Der er endnu ikke stillet nogen spørgsmål om dette.

Log ind for at stille et spørgsmål.